Anasayfa > SSS

En Çok Merak Ettikleriniz

Süper Sigortam avantajlarına, ürünlerimiz hakkında merak ettiklerinize ve sigorta poliçenize ilişkin tüm soruların cevaplarına buradan kolayca ulaşabilirsiniz.

Araçta çarpma, çarpılma sonucu hasarlar: Araçta sürüş halindeyken meydana gelen kaza sonucu hasarlar, araç dururken başkası veya kötü kişiler tarafından meydana gelen maddi zararlara karşı maddi teminat sağlanır. Yangın: Aracın, yüksek ısı veya yangına karşı uğrayabileceği maddi tüm zararlarda maddi teminat. Hırsızlık veya hırsızlığa teşebbüs: Aracın kötü insanlar tarafından zarar uğraması, araç içindeki aksesuarların veya aracın çalınması durumundaki maddi zararlar, kasko sigortası tarafından teminat altına alınır.

Kasko sigortası, trafikte veya durgunken aracınızın başına gelebilecek tüm maddi zararlarda teminat sunar.

Kasko sigortası, trafik sigortasının aksine sigortalıların isteğine bağlı olarak yaptırdığı sigorta türüdür.

1.Karayollarında sürüş halindeyken uyuşturucu madde kullanması ve bu doğrultuda herhangi bir kazaya karışması durumunda kasko sigortası teminat dışı kabul edilir.

2. Sürücünün alkol kullanarak araç kullanması ve sonucunda kaza yapması durumunda meydana gelen hasarlar teminat dışı kalır.

3. Sigortaya kaydı yapılan aracın, ehliyet sahibi olmayan biri tarafından kullanılıp sonucunda kaza yapması, teminat dışı kabul edilir.

4. Aşırı sıcak veya aşırı soğuk durumlarda, aracın gerekli olan ısıyı aşması ve uygun sıcaklığa getirilmemesi durumunda oluşan hasarlar kasko sigortasının sunduğu teminatların dışında kalır ve sigorta bu durumlarda maddi bir destek vermemektedir.

Aracını, kendini ve sevdiklerini koruma altına almak isteyen tüm sigortalıların en doğru adresi Süper Sigortam! supersigortam.com/teklif-formlari/kasko-sigorta adresine giderek kendinize en uygun kasko sigortasını satın alabilirsiniz.

Evet zorunludur. Trafik sigortası kasko sigortasının aksine karayollarını kullanan tüm taşıtlar için yaptırılması zorunlu olan sigorta türüdür.

Trafik sigortası, trafikte meydana gelen kazada, üçüncü kişilerin yaralanması durumunda meydana gelen tedavi masraflarında. Kaza sonucunda karşı tarafın aracında meydana gelen maddi hasarların tamamında, teminat sağlamaktadır.

Kasko ve trafik sigortası arasındaki en belirgin fark, trafik sigortasının zorunlu sigorta olup kasko sigortasının ise isteğe bağlı yaptırılır. Bunun dışında kasko sigortası size ve aracınızın başına gelen hasarları teminat altına alırken, trafik sigortası üçüncü şahıslara vermiş olacağınız zararları teminat altına almaktadır.

Evet sağlar. Zorunlu trafik sigortası bir kaza sonucunda üçüncü şahıslarda ortaya çıkan vefat ve ölüm gibi durumlarda sigortalıyı güvence altına alır.

İki sigortanın da poliçe geçerlilik süresi bir yıldır. Birinci yılın sonunda sigortalı kasko ve trafik sigortasını yenilemesi gerekir.

Zorunlu deprem sigortası, doğal afetler sonucunda meydana gelen hasarları teminat altına almak isteyen kişilerin tercih ettiği sigorta türüdür.

DASK, Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun kısaltmasıdır. DASK 1999 yılında meydana gelen marmara depremi sonrasında deprem bilincini artırmak ve deprem sigortasını duyurmak adına kurulmuş bir kuruluştur.

Deprem sırasında ve sonrasında Temellerde, Ana duvarlarda, Farklı odaları ayıran ortak duvarlarda, İstinat duvarlarında, Tavan ve tabanlarda, Merdivenlerde, Asansörlerde, Koridorlarda, Çatılarda ve Bacalarda meydana gelen tüm hasarlarda teminat sağlamaktadır.

Zorunlu deprem sigortası deprem sırasında veya sonrasında meydana gelen doğal afetler sonucu hasarlarda teminat verirken konut sigortası hem doğal afetlerde hem de hırsızlık, su kaçağı, tesisat sorunları gibi durumlarda da teminat sağlamaktadır.

Dask sigortası teminat dışı kalan durumlar;

Deprem sonucu meydana gelen enkazın kaldırılma masrafı, kar kaybı, kira mahrumiyeti, mali sorumluluklar ve benzeri zararlar,

Ölüm dahil olmak üzere tüm maddi masraflar sigorta kapsamı dışındadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası; sigortalının hastalanması durumunda; muayene, radyoloji, röntgen, tahlil ve fizik tedavi masrafları aynı zamanda fiziksel alınan darbelerde yatarak tedavi masraflarında teminat sağlamaktadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK kapsamı dışında ortaya çıkan tüm tıbbi masraflarda teminat sağlayan sigorta türüdür.

1. Aktif SGK’sı, 2. Ebeveynleri tarafından SGK’lı, 3. SGK ve devlete borcu olmayan 0 ila 80 yaşındaki tüm vatandaşlarımız faydalanabilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının en büyük avantajı kendimizi ve sevdiklerimizi olası hastane durumlarına ve masraflarına karşı teminat altına almaktadır.

Özel sağlık sigortası, poliçe teminatları dahilinde belirlenen sağlık giderlerinin karşılandığı ve ekstra durumlarda ek ücret ödemeniz gereken sigorta türüdür. Bunun aksine Tamamlayıcı sağlık sigortası ise poliçe limitinde belirlenen teminatlar ve belirlenen hastanelere sadık kalmak şartıyla ek ücret ödenmeyen sigorta türüdür.

Ferdi kaza sigortası, gündelik yaşantımızda “kaza“ olarak değerlendirebileceğimiz herhangi bir olumsuzlukla karşı karşıya kaldığımız durumda teminat sağlayan sigorta türüdür.
 

1. Birdenbire oluşan zararlı gazın nüfuz etmesi ve dolayısıyla zehirlenme, 2. Aniden meydana gelen burkulma, incinme, 3. Yılan ve zehirli sürüngenler tarafından sokulma, 4. Isırılma, dışarıdan darbe alma ve kuduz sebebiyle vefat etme durumları teminat kapsamında kabul edilir.

1. Herhangi bir hastalanma, 2. Akıl ve ruh sağlığı bozukluğu sebebiyle meydana gelebilecek intihar ve intihara teşebbüs durumlarında, 3. Alkol aracılığı ile sarhoş olup, zararlı madde kullanmak ve bu doğrultuda başına gelebilecek kazalarda ferdi kaza sigortası teminat dışında kabul edilir.

Ferdi kaza sigortası, gündelik yaşantınızda “kaza” olarak adlandırılan tüm olaylara karşı teminat sağlamaktadır. Sağladığı bu teminat sayesinde ise sigortalı kazalar ve masraflar doğrultusunda sürekli bir endişe içerisinde kalmaz

Ferdi kaza sigortası geçerlilik süresi bir yıldır. Birinci yılın sonunda sigortalı, teminatlardan yararlanabilmek için poliçesini yenilemesi gerekir.

Seyahat sağlık sigortası, keyifli seyahatiniz sırasında sizde veya eşyalarınızda oluşacak zarar veya hasarlarda maddi teminat sağlayan sigorta türüdür.

1. Seyahat sırasında eşyalarınızda (bavul,çanta,valiz) meydana gelebilecek zararlarda maddi teminat. 2. Fiziksel veya ruhsal olarak rahatsızlanması durumunda. 3. Seyahat anında vefat durumunda, cenaze işlemlerinde maddi teminat sağlamaktadır.

1. Seyahatin iptali sonucu ödenen ücreti geri alma, 2. Bagajda yaşanabilecek gecikme, 3. Pasaportun kaybolması, 4.Gerçekleşebilecek bagaj kayıp hasarlarının ödenmesi, sigortalının poliçesine ek olarak ekleyebileceği durumlardır.

Süper Sigortam’dan alacağınız seyahat sağlık sigortası ile, keyifle geçmesini planladığınız seyahatinizin meydana getirebileceği maddi, manevi tüm olumsuzluklara karşı kendinizi koruyabilirsiniz.

İş, tatil ve başka bir sebeple çıkacağınız tüm seyahatlerinizde geçerlidir.

Yurt dışı seyahat sağlık sigortası ile, seyahatiniz sırasında meydana gelebilecek sağlık sorunlarında maddi teminat sağlanan sigorta türüdür.

1. Herhangi bir kaza sonucunda ihtiyaç duyulması durumunda, tıbbi danışmanlık hizmeti, 2. Sigortalının vefatı durumunda defin masraflarının karşılanması konusunda teminat altına alınır.

Yurt dışı seyahat sağlık sigortası, sigortalıya birçok masrafta teminat sağlarken aynı zamanda geniş ek teminatları sayesinde birçok avantaj sunmaktadır.

Bazı konsolosluklar, ziyaretçiyi ülkeye almadan pasaportlarının yanında, zorunlu olarak yurt dışı seyahat sağlık sigortasını talep etmektedir.

Türkiye’ye gelen yabancı uyruklu kişiler için teminat sağlayan sigorta türüdür.

1. Rahatsızlığı sonucunda yatarak tedavi masrafları, 2. Ayakta tedavi masrafları, 3. Meydana gelecek küçük müdahalelerde oluşacak masraflar sigorta teminatları kapsamında kabul edilir.

Yabancı sağlık sigortası kapsamında sigortalı, hastane masraflarının çoğunda teminat altına alınır.

Türkiye'de bulunmak isteyen kişiler isteklerine bağlı olarak daha endişesiz günler geçirebilmek için tercih etmektedir.

Yabancı sağlık sigortası Türkiye'ye çalışmak veya okumaya gelmek/gelecek bireylerde zorunlu olarak istenilmektedir.

Sağlık sigortası, sigortalının daha güvenilir bir hayat sürdürülebilmesi için teminat sağlayan sigorta türüdür.

Sigortalı: kemoterapi, muayene, radyoterapi, röntgen, tahlil sonuçları gibi masrafların tümünde teminat altına alınır.

Sigortalı özel sağlık sigortasına sahip olduğunda: özel hastane ve doktor seçiminde alternatif şansı, hastane tedavi masraflarının belli bir oranda ödenmesi ve yüksek kalitede sağlık hizmeti sunulması gibi daha birçok avantaja sahip olur

Bu sigortadan; 1. Aktif SGK’sı, 2. Ebeveynleri tarafından SGK’lı, 3. SGK ve devlete borcu olmayan 0 ila 80 yaşındaki tüm vatandaşlarımız faydalanabilir.

Sağlık sigortası poliçe yenileme süresi bir yıldır.

Konut sigortası, evinizde meydana gelecek: hırsızlık, yangın, terör ve daha birçok olumsuzluklara karşı teminat sağlayan sigorta türüdür.

Konut sigortasına sahip olan sigortalı, evinde meydana gelebilecek, yangın, deprem, dolu ve sel gibi doğal afetlerde, hırsızlık nedeniyle oluşabilecek maddi zararlarda teminat altına alınır.

Dask, Zorunlu deprem sigortası, sadece sigortalı binada yaşanabilecek doğal afetler sırasında veya sonrasında meydana gelen hasarlarda teminat sağlarken konut sigortası hem doğal afetlerde hem de hırsızlık gibi olumsuz durumlarda teminat sağlamaktadır.

Konut sigortası, poliçenize ek olarak yaptırabileceğiniz hukuksal koruma, ferdi kaza, bireysel hasarlar ve eşyaların taşınması ve kullanılması durumunda meydana gelen hasarlar gibi durumlar sigorta poliçesine ek olarak belirtilir.

Konut sigortası, zorunlu deprem sigortasının aksine sigortalı adaylarının isteği doğrultusunda yapılmaktadır.

Sevimli dostlarımızın sağlıklarına ve geleceklerine özel olarak teminat sunan sigorta türüdür.

Acil sağlık giderleri, Kayıp ilanı ve Üçüncü şahıs mali mesuliyet olmak üzere üç kategoride teminat sağlamaktadır.

Çok küçük bir hacme sahip olan mikroçipler anlaşmalı veteriner hekimler tarafından implantı gerçekleştirilir. Bu özel mikroçip sayesinde sevimli dostumuzun kayıt ve sahip bilgileri bulunarak rahat ve endişesiz bir hayat sürdürmeye olanak sağlanır.

Evcil hayvana mikroçip takılmaması durumu, hastalanma, yaralanma ve sakatlanma sonucunda vefatın gerçekleşmesi durumunda tazminat talepleri, bilerek evcil hayvana zarar verilmesi durumunda, evcil hayvanın altı aydan küçük, on yaşından büyük olması ve acil müdahaleye ihtiyaç duyulmayan tıbbi durumlar evcil hayvan sigortası teminatları dışında kabul edilir.

5519 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince evcil hayvanlar için yasal cihaz mikroçip olarak kabul edilmektedir.

Kredi hayat sigortası, kredi süresi boyunca kullanılan ve kredi tutarı kadar, ölüm olması durumunda teminat veren bir çeşit sigorta sözleşmesidir.

Bankaların kredi çekecek vatandaşlardan istediği kredili hayat poliçesi, karşılıklı hak koruma talebine dayanır.

  • Bankaların kredi oranlarını düşürmesi ile birlikte hayat sigortası prim süreci oluşmuştur.
  • Sigorta süresi kredi sözleşmesinde belirtilen vade süresi kadardır; bu zaman zarfı içerisinde ödemeler gerçekleştirilir.
  • Bireysel ve ticari segmentlerde kredi kullanan 18 ile 74 yaş aralığında gerçek ve sağlıklı bireyler durumdan faydalanarak poliçeyi de uygulatabilirler.

Ancak her yaş kesiminde aynı ödemeler oluşmaz. Ödeyeceğiniz prim; yaşınız, kredi süreniz, prim ödeme modeliniz, kredi tutarınız ve sağlık durumunuza göre belirlenir.

Hayat sigortasının banka adına güvence sağladığı görünen bir gerçektir. Ancak bankanın güvence elde etmesinin yanında yakınlarınız için de güvence sağlar.

Bankalar zorunlu olarak kredili hayat sigortası iadesi yapar.

Yapılması zorunlu olmayan hayat sigortası, iptal edilebilir ve hatta supersigortam.com adresinden %40 daha ucuza yapılmaktadır.  Kredili hayat sigortası nı bankalardan yaptırmak zorunda değilsiniz.