Trafik Sigortası online
      Trafiğe çıkan her aracın trafik sigortası yaptırması gerekir. Bu zorunluluk 2918 sayılı kanunla belirlenmiştir. Sigortanın temel amacı herhangi bir kaza durumunda masrafların karşılanabilmesidir. Kazada sorumlu olan taraf, mağdur olan tarafın sahip olduğu hasarı sigorta bütçesinden karşılar ve bu sorumluluk derecesine göre belirlenir. Trafik sigorta poliçesi polis kontrollerinde istenen belgeler arasındadır.
Türkiye’de hizmet veren hemen hemen her sigorta acentesinin trafik sigortası hizmeti sunduğu biliniyor. Bazı acentelerin online trafik sigortası imkânı tanıdığını da söylemek gerekir. Ancak bunun için belgelerin acentede eksiksiz olması gerekir. Ehliyet, ruhsat, kimlik fotokopisi gibi belgeler bulunuyorsa işlem kolaylaşabilir. Özellikle bankalara bağlı sigorta kuruluşlarında bu işlemler daha kısa sürede yapılabiliyor.
                Bir araç satın alırken trafik sigortası bedelini de masraflara katmak faydalı olacaktır. Ayrıca sigortanın yılda bir yenilenmesi gerekir. Bu yüzden sık sık online trafik sigortası sorgulama işlemi yapmalısınız. Nitekim süresi dolmuş bir poliçeye sahip olduğunuzda herhangi bir trafik sigortasına sahip olmazsınız ve bu durumda hiç sigorta yaptırmamış olan kişiyle aynı cezai müeyyideye maruz kalırsınız.
 

HOŞGELDİNİZ!Üyelik Bilgilerimi Hatırlamıyorum.
En Uygun Sigorta Teklifi İçin Arayın
0850 420 07 07