Trafik Sigortası Fiyatı

                Rutin polis kontrollerinde gösterilen ve aracın sahip olması gereken bazı belgeler bulunuyor. Trafik sigorta poliçesi de 2918 sayılı kanunda yapılan değişikliklerden sonra bu belgeler arasında yer almaktadır. Bilindiği gibi ufak bir dikkatsizlik bile ciddi kazalara sebep olabilir. Trafik sigortasının zorunlu kılınmasının amacı araç hasarlarında ve kazalardan kaynaklı yaralanmalarda masrafların çıkarılabilmesidir.
Trafik sigortasının temel amacı herhangi bir kaza durumunda mağdur kişinin masraflarının karşı tarafın bütçesinden ödenmesidir. Yani sorumlu olduğunuz bir kaza varsa karşı tarafın aracındaki hasarlar ya da kaza sebebiyle ortaya çıkan yaralanmalar sorumluluk derecesine göre tarafınızdan karşılanır. Araç satın alırken trafik sigortası fiyatı araştırması yapmanız faydalı olacaktır.
                Trafiğe sürülen her araç için trafik sigortasının yaptırılması zorunludur. İkinci el bir araçta sigorta poliçesinin devredilmesi söz konusu değildir ve sigortanın yeniden yapılması gerekir. Bu yüzden herhangi bir araç satın almadan önce trafik sigortası fiyat konusunda bir araştırma yapmanız ve onu masraflara eklemeniz faydalı olacaktır. Aracınızı sigorta yaptırmadan trafiğe çıkardığınızda cezai müeyyide uygulanacağını unutmayınız.
 
 

HOŞGELDİNİZ!Üyelik Bilgilerimi Hatırlamıyorum.
En Uygun Sigorta Teklifi İçin Arayın
0850 420 07 07