Tamamlayıcı Sağlık

En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangisi?

Sağlık sigortası yaptırmak isteyen birçok kişi çok fazla sigorta şirketi olduğu için kafa karışıklıkları yaşayabiliyor. Sigorta şirketleri hakkında biraz da olsa fikir sahibi olmanız sizin yararınıza olacaktır. Ancak en iyi tamamlayıcı sağlık sigortasının hangisi olduğuna karar vermek zordur.

Kendiniz ya da aileniz için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız bu yazımızı okumaya devam ederek sizin için bütçenizi aşmayan, sağlıkla ilgili tüm ihtiyaç ve beklentilerinizi sorunsuz bir şekilde karşılayacak olan sigorta şirketini seçebilirsiniz. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) güvencesi olan ama özel hastanelerden de hizmet almak isteyen kişilerin yaptırdığı bir sigorta türüdür. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK ve sigorta şirketiniz ile anlaşmalı olan tüm özel hastane ve sağlık kuruluşlarında tahlil, tedavi ve muayene hizmeti almanızı sağlar. 

Kısaca, anlaşmalı hastanelerde tedavi olduğunuzda yaptırmış olduğunuz sigorta poliçesi ile SGK fark ücretini sizin yerinize ödemektedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında daha fazla detay öğrenmek isterseniz: 10 Soruda Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yazımızı okuyabilirsiniz.

Hangi Şirketler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yapar?

Aksigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

0-55 yaş aralığında ve SGK güvencesi olan adaylar Aksigorta’dan tamamlayıcı sağlık sigortası satın alabilir. 

Aksigorta sigortalılara sunduğu avantajlarla öne çıkan şirketlerden birisidir. Aksigorta’da aynı doktora bağlı olarak yapılan tüm işlemler tek muayene hakkınız içinde değerlendirilir. Yıl içerisinde 10 adet muayene hakkı bulunmaktadır. 

Ayrıca 3 yıl boyunca kesintisiz olarak sigortalı olursanız “Ömür Boyu Yenileme Garantisi” hakkı sunmaktadır. İhtiyaç anında online uzman doktor, psikolog ve diyetisyen ile görüntülü görüşme sağlayabilirsiniz.

Allianz Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

SGK sahibi olan ve prim borcu olmayan çalışanlar, emekliler ve onların birinci dereceden yakınları Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilir. Bir diğer koşul da tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyen kişilerin 15 günlük ile 64 yaş(dahil) aralığında olmaları gerekmektedir.

Dr. Allianz sağlık danışma hattı ile doktor ve hemşireler ile görüşebilir, 7/24 danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Ayrıca katılım payı olmaksızın check-up hizmetinden yararlanabilir, yılda bir kez Diş Bakım Paketi sunulan bakım ve muayenelerden faydalanabilirsiniz. Psikolojik ve diyetisyen danışmanlık hizmetlerinde ise ilk randevunuz tamamen ücretsiz olurken diğer randevularınızda indirim avantajından yararlanabilirsiniz.

Allianz Sigorta’dan farklı network paketlerini değerlendirerek tamamlayıcı sağlık sigortanızı bütçenize daha uyguna satın alabilirsiniz. Size uygun Turuncu ve Turuncu+ paketlerinden ihtiyaç ve beklentilerinize göre olanını seçip kolayca hizmet alabilirsiniz.

Ankara Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Ankara Sigorta ile genel sağlık sigortasına (GSS) sahip olan kişiler, sağlık harcamalarının SGK fark tutarını tamamlayıcı sağlık sigortası doğrultusunda teminat altına alabilir.

Ankara Sigorta’nın tamamlayıcı sağlık sigortası hizmetinden:

  • SGK’ya sahip ve prim borcu olmayan 60 yaşından küçük kişiler 
  • 18 yaşından küçük olanlar ve 18 yaşından büyük ve aynı poliçede sigortalı olan kişiler yararlanabilir ve poliçe satın alabilirler.

Türkiye genelinde 600’e yakın hastane ile anlaşması olan Ankara Sigorta’ da poliçede %5 aile indirimi olmasının yanı sıra 7/24 provizyon ve danışmanlık hizmeyi de sağlamaktadır. 

Ayrıca sadece yatarak tedavi ya da yatarak tedavi + ayakta tedavi plan seçenekleri de bulunmaktadır. Son olarak da Ankara Sigorta ile tüm poliçelerde ücretsiz ek teminat hakkına sahipsiniz.  

Groupama Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Sigorta ana teminatları olan Groupama Sigorta yatarak ve ayakta tedavi olan iki ana teminatının dışında ek imkanlar da sağlamaktadır. Groupama HİSS  tamamlayıcı sağlık sigortası ile aile indirimi sayesinde ailenizi de indirimli olarak koruma altına alırken 7/24 dokturum hizmeti ile doktorunuzla görüşmeler sağlayabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz check up yaptırarak sağlığınızı kontrol altına alabilirsiniz.

HDI Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

HDI Sigorta ile Size Özel Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na sahip olmak için Türkiye’de ikamet etmeniz, SGK’lı olmanız ve 55 yaşını geçmemiş olmanız gerekmektedir.

HDI Sigorta tamamlayıcı sigorta için 2 farklı plan seçeneği sunmaktadır:

Plan1: Tüm anlaşmalı sağlık kuruluşlarında sınırsız olarak yatarak tedavi hizmetinden yararlanma seçeneği sunar.

Plan2: Sınırsız olarak yatarak tedavi hizmeti dışında yılda 10 kere de ayakta tedavi teminatından HDI Sigorta’nın anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşlarına giderek yararlanabilirsiniz. 

Mapfre Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Anlaşmalı hastane ağı oldukça fazla olan Mapfre Sigorta ile SGK’lı olan ve 60 yaşın üzerinde olmayan herkes Fark Yok Sağlık Sigortası ile tamamlayıcı sağlık hizmetinden faydalanabilir. 

Ömür boyu yenileme garantisi sunan Mapfre’de yıllık 10 kez ayakta tedavi limiti bulunmaktadır. Bir muayene işlemine, muayene ile doğrudan ilişkili diğer hizmetler de dahildir. Yılda bir kez check up teminatı da sunan Mapfre Sigorta, acil diş tedavi teminatı ve uzaktan doktora soru sorabileceğiniz tıbbi danışmanlık hizmetleri de sağlamaktadır.

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Sompo Sigorta ile 56 yaşına kadar olan bireyler tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti alabilirler. Sigortalı kişi için yılda 10 başvuru limiti ile geniş teminat sunarken yatarak tedavi masraflarınız için yatarak tedavi masraflarınız özel ve genel şartlar içerisinde %100 ve limitsiz olarak karşılanmaktadır. 

Kamu üniversite hastanelerindeki öğretim üyelerine olacağınız muayenelerdeki ek ücretler de Sompo Sigorta ile teminat kapsamına alınmaktadır. Ayrıca ek teminatlar içerisinde ücretsiz ambulans koordinasyon hizmeti, ücretsiz diş tedavi paketi ve check-up hizmeti de sunulmaktadır.

Türk Nippon Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Diğer sigorta şirketlerinden en büyük farkı daha yüksek bir yaş sınırına kadar tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti olan Türk Nippon Sigorta ile 80 yaşına kadar poliçe sahibi olabilirsiniz. 

Türk Nippon Sigorta, 59-80 yaş aralığındaki kişilerin tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olabilmeleri için her ne kadar belli şartlar gerekse de bu yaş aralığındaki insanlara sigorta hizmeti sunması ile öne çıkmaktadır.

Yatarak tedavi ve ayakta tedavi olarak iki farklı teminat sunan Türk Nippon Sigorta ayrıca diş tasarruf planı, diyetisyen ve psikolojik danışmanlık, check up paketi ve kritik hastalıklar teminatı gibi ek teminatlar da sunmaktadır.

Türkiye Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Türkiye Sigorta, ana tedavi teminatları olarak ayakta tedavi ve yatarak tedavi hizmetlerini sunmaktadır. 

Poliçede yaşa ve sigortalı olma süresine bağlı olarak 2 ve 4 sene arasında değişen zamanlarda yenileme garantisi sunmaktadır. Ayrıca poliçede 2 ya da daha fazla sigortalı olması durumunda da Türkiye Sigorta  aile indirimi kapsamında %10 indirim uygulamaktadır.

Neova Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Aktif SGK’sı güvencesi bulunan ve 59 yaşın altında bulunan herkes Neova Sigorta’nın tamamlayıcı sağlık sigortası hizmetinden yararlanabilmektedir. 

Anlaşmalı kurumlarda geçerli olan limitsiz ”yatarak tedavi ve yılda 12 seferlik ayakta tedavi” teminatı ya da “yatarak tedavi” teminatı içeren sağlık sigortası ile acil durumlarda kullanmak için kara ambulansı hizmeti de sunmaktadır. 

Ayrıca 3 yıl boyunca kesintisiz olarak tamamlayıcı sağlık sigortanızı yenilerseniz, yapılacak risk değerlendirmelerinin sonucuna bakılarak ömür boyu yenileme garantisi kazanma hakkına sahip olabilirsiniz. 

Nasıl Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırabilirim?

Yukarıda da belirtildiği gibi sigorta şirketlerine baktığımız zaman en uygun olan tamamlayıcı sağlık sigortasını seçmek hayatınızı oldukça kolaylaştıracaktır. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınız süre boyunca hayatınız kolaylaşacak ve beklenmedik sağlık durumlarında gönlünüz rahat bir şekilde tedavi hizmetinden yararlanabileceksiniz.

Süper Sigortam ile siz ve sevdikleriniz için kendinize en uygun ve kapsamlı bir şekilde online tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi almak ve internet üzerinden değerlendirmek için hemen hızlı teklif alıp gönül rahatlığı ile sağlık ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. 

Blog Image Yabancı Sağlık
29/07/2021

Yabancı Sağlık Sigortası Genel Şartları Nelerdir?

Haberin Devamı
Blog Image Evcil Hayvan
29/07/2021

Evcil Hayvan Sigortası Nedir?

Haberin Devamı
Blog Image Ferdi Kaza
29/07/2021

Her Türlü Kazaya Karşı Önleminizi Alın!

Haberin Devamı
Blog Image Seyahat Sağlık
29/07/2021

Bavul Hazırlarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Haberin Devamı
Blog Image Yurt Dışı Seyahat
29/07/2021

Corona Döneminde Güvenli Seyahat Etmenin Yolları

Haberin Devamı
Blog Image Sağlık
29/07/2021

Covid-19 ile Öğrendiklerimiz

Haberin Devamı
Blog Image Konut
29/07/2021

Pandemi Sürecinde Evlerimizde Yapabileceğimiz En İyi Aktiviteler

Haberin Devamı
Blog Image Tamamlayıcı Sağlık
29/07/2021

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını Yaptırmanız için 5 Neden

Haberin Devamı
Blog Image DASK
29/07/2021

DASK Hakkında Bilinmesi Gereken 6 Bilgi

Haberin Devamı
Blog Image Trafik
29/07/2021

Online Zorunlu Trafik Sigortası Almanın Avantajları

Haberin Devamı
Blog Image Kasko
29/07/2021

Kasko Sigortası Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Haberin Devamı
Blog Image Kredili Hayat
27.08.2021

Kredili Hayat Sigortası Nedir?

Haberin Devamı
Blog Image Kasko
1.04.2022

İnternetten Online Kasko Teklifi Alırken Bilmeniz Gerekenler

Haberin Devamı
Blog Image Tamamlayıcı Sağlık
04.04.2022

10 Soruda Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Haberin Devamı
Blog Image Trafik
05.04.2022

Trafik ve Kasko Sigortası Arasındaki Farklar Nelerdir?

Haberin Devamı
Blog Image Sağlık
06.04.2022

Özel Sağlık Sigortası Nedir, Neleri Kapsar?

Haberin Devamı
Blog Image Yabancı Sağlık
07.04.2022

Yabancı (Uyruklu) Sağlık Sigortası Nedir, Neleri Kapsar?

Haberin Devamı
Blog Image Konut
08.04.2022

Konut Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Haberin Devamı
Blog Image DASK
11.04.2022

Online Dask Nasıl Yapılır? Online Dask Yenileme İşlemi

Haberin Devamı
Blog Image Kasko
12.04.2022

Araç Kasko Sigortası Nedir, Kasko Teminatları Nelerdir?

Haberin Devamı
Blog Image Tamamlayıcı Sağlık
13.04.2022

En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangisi?

Haberin Devamı
Blog Image Yurt Dışı Seyahat
14.04.2022

Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Alınır?

Haberin Devamı
Blog Image Trafik
15.04.2022

Trafik Sigortası Teminat Limitleri 2022 Yılında Ne Kadar?

Haberin Devamı
Blog Image DASK
18.04.2022

DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) Nedir? DASK Ne Demek?

Haberin Devamı
Blog Image Tamamlayıcı Sağlık
19.04.2022

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları 2022’de Ne Kadar?

Haberin Devamı
Blog Image Trafik
20.04.2022

İlk Defa Trafik Sigortası Yaptıracaklar Neye Dikkat Etmelidir?

Haberin Devamı
Blog Image Yabancı Sağlık
21.04.2022

Yabancı Sağlık Sigortası Zorunlu Mudur?

Haberin Devamı
Blog Image Tamamlayıcı Sağlık
22.04.2022

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir, Neleri Kapsar?

Haberin Devamı
Blog Image Sağlık
25.04.2022

Özel Sağlık Sigortası Yaptırmak Neden Önemlidir?

Haberin Devamı
Blog Image Konut
26.04.2022

Konut Sigortası Teminat Dışı Kalan Haller Nelerdir?

Haberin Devamı
Blog Image DASK
27.04.2022

Neden DASK Deprem Sigortası Yaptırmalıyım?

Haberin Devamı
Blog Image Seyahat Sağlık
28.04.2022

Seyahat Ederken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Husus

Haberin Devamı