Zorunlu Karayolu Taşımacılığı Sigortası

Cumartesi , 01 - 2016

Zorunlu Karayolu Taşımacılığı Sigortası

Zorunlu Karayolu Taşımacılığı Sigortası 

Bir araçta seyahat etmekte olan yolcuların duraklamaları da dahil olmak kaydı ile, kalkış yerinden varış noktasına değin geçecek zaman içinde oluşacak bir kaza nedeni ile bedeni zarar görmesi durumunda sigortalının 10 Temmuz 2003 tarihli ve 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu'dan doğmakta olan sorumluluğunu sigorta etmektedir ve bu poliçe yalnızca Türkiye sınırları dahilinde geçerlidir.
Zorunlu Karayolu Taşımacılığı Sigortası ülkemizde faaliyet göstermekte olan ve Karayolu Taşıma Kanununun 5. maddesi doğrultusunda yetki belgesi alan taşımacıların, yolcu taşımak için kullandıkları araçları için yaptırmaları gereken zorunlu sigortadır. İl sınırları içinde gerçekleştirecekleri yolcu taşıma işini 100 kilometreye kadar olan şehirler arası yolcu taşıma ve belediye sınır ve mücavir alan içinde yer alan şehir içi taşımalar bu sigorta kapsamı dahilinde değildir. Ancak il ile ilçe trafik komisyonlarının birlikte iş birliği yapmaları durumunda Valiliklerce ya da ilgili belediyeler farklı düzenlemeler gerçekleştirebilir.
01 Temmuz 2008 yılından bu yana Zorunlu Karayolu Taşımacılığı Sigortası teminatları Başbakanlık Hazine Müsteşarlığınca ve primleri de sigorta şirketleri tarafından belirlenmektedir.
 
HOŞGELDİNİZ!Üyelik Bilgilerimi Hatırlamıyorum.
En Uygun Sigorta Teklifi İçin Arayın
0850 420 07 07