Üçüncü Şahıs Mali Mesuliyet Sigortası

, 01 - 2016

Üçüncü Şahıs Mali Mesuliyet Sigortası

Üçüncü Şahıs Mali Mesuliyet Sigortası 

Üçüncü Şahıs Mali Mesuliyet Sigortası tüzel ya da gerçek kişilerin, kendileri ya da personellerinin üçüncü şahıslara verebilecekleri maddi ya da bedeni zarar sebebiyle kendilerine yöneltilecek tazminat taleplerini ve ilgili sorumlulukları teminat altına almaktadır.
Üçüncü şahısların, sigortayı yapmış olan kişinin ya da yanında çalıştırdığı aile bireyi tarafından kaza sonucunda vefatı, sakat kalması ya da yaralanması durumunda ortaya çıkacak olan tazminat taleplerini, üçüncü şahsa ait olan malların zarar ve hasara uğraması durumunda da meydana gelecek her türlü tazminat talebini, Üçüncü Şahıs Mali Mesuliyet Sigortası Poliçesinde belirtilecek olan meblağ doğrultusunda temin edecektir.
Sigortalının risk adresinde gerçekleştirdiği faaliyet sebebi ile 3. şahıslarda oluşacak bedeni ya da maddi zararlar sonucundaki masraflar doğrultusunda sigortalı işletmeciyi koruyacak ve buna da ek olarak zarara uğramış olan tarafın davasından doğacak yasal işlem ve masraflarını da karşılamaktadır. Teminat limitleri poliçede belirtilen rakamlar doğrultusunda sınırlı olacaktır. İşletmenin taşıdığı risk doğrultusunda bu rakamlar belirlenecektir. Kasten ya da özellikle yapılacak zararlar teminat dışında yer alır.
 
HOŞGELDİNİZ!Üyelik Bilgilerimi Hatırlamıyorum.
En Uygun Sigorta Teklifi İçin Arayın
0850 420 07 07