Trafik Sigortası Fiyatı

Cumartesi , 01 - 2016

Trafik Sigortası Fiyatı

Trafik Sigortası

Günümüzde yaşanan ölüm ve yaralanmaların önemli bir kısmının sebebi trafik kazalarıdır. Basit bir dikkatsizlik bile ciddi sorunlara yol açabilir. Trafiğe çıktığınız her an risk altında olduğunuzu unutmamalı ve zor zamanlar için önlem almalısınız. Bunun için güvenilir bir sigorta şirketine başvurup trafik sigortası yaptırmanız faydalı olacaktır. Her ay belli bir prim yatırarak kendinizi güvence altına alabilirsiniz.
Trafik sigortası 2918 sayılı kanuna göre trafiğe çıkan bütün araçlar için zorunludur. Bu sigorta türünün kaskoyla karşılaştırılmaması gerekir. Trafik sigortasında temel amaç herhangi bir başka araca verdiğiniz zararın karşılanmasıdır. Bir kaza sonucunda kabahatiniz olduğu tespit edilirse gereken ceza ve masraf trafik sigortanızdan düşülecektir.
Trafik sigortasını belli periyotlarla yeniletmeniz gerekir. Ancak yenileme işleminde trafik sigortası için ayırmış olduğunuz bütçenin kullanılmadığı, bir kazaya bulaşmadığınız belirlenirse “hasarsızlık indirimi” alabilir ve sigortanızı oldukça düşük bir meblağ ödeyerek yenileyebilirsiniz. Trafik sigortası, rutin polis kontrollerinde takip edilmektedir. Eğer bu sigortayı yaptırmamış olduğunuz tespit edilirse cezai yaptırım uygulanacağını unutmamanız gerekir.
 
HOŞGELDİNİZ!Üyelik Bilgilerimi Hatırlamıyorum.
En Uygun Sigorta Teklifi İçin Arayın
0850 420 07 07